نشریات
این بخش شامل سه قسمت می‌باشد: 
1- نشریات نمایشی
آخرین شماره‌های ژورنال‌های دریافتی فنی مهندسی را در بر می‌گیرد که در قفسه‌های نمایشی به ترتیب الفبای عنوان مرتب گردیده است.
2- آرشیو نشریات
 
3- سفارش ژورنال
 در انتهای هر سال بر اساس تصویب هیأت رئیسه‌ی محترم دانشکده بودجه‌ی خرید ژورنال‌ها تعیین و متعاقب آن با ارسال نامه برای هریک از نشریات مورد نیازشان دریافت و سپس ضمن هماهنگی با کتابخانه‌های مرکزی با توجه به سهمیه‌ی تخصیصی هر گروه اولویت‌بندی شده و پس از کنترل با سوابق نشریات و تکمیل اطلاعات مورد نیاز ( ISSN، قیمت و تغییرات احتمالی عناوین) به دفتر تجهیزات دانشگاه (معاونت پژوهشی) ارسال می‌گردد. پس از کنترل سریع لیست با نشریات دریافتی و سفارشات و سپس ثبت در کاردکس‌ها، نشریات از طریق کتابخانه‌ی مرکزی ارسال می‌گردد. در حال حاضر نشریات موجود تماماً اهدایی هستند و اشتراک ندارد.
4- ثبت نشریات
یکی از امور متداول تمام شماره‌های نشریات، نواقص سال‌های قبل در کاردکس‌­ها وارد و جهت پیگیری و تکمیل و تطبیق اطلاعات فرستاده می‌شود موجود کنترل و ضمن هماهنگی با سازمان یا دانشگاه یا کارگزار مورد نظر اعلام و دریافت می­‌گردد.
5- صحافی
هر دوره با ورود نشریات جدید و قرارگرفتن آن‌ها در قفسه‌های نمایشی، نشریات سال قبل جمع آوری شده و پس از کنترل با کاردکس و لیست‌­برداری، بسته‌بندی و ضمن هماهنگی با صحافی دریافت و پس از آماده‌سازی در قفسه‌های آرشیو فایل می‌گردد. یکی دیگر از امور متداول دیگر بخش راهنمایی مراجعین برای جستجو در بانک‌های اطلاعاتی جهت دسترسی به مقالات مورد نیاز می‌باشد. بخش نشریات همچنین پاسخگوی مراجعین از دانشکده و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بوده و امکانات تکثیر( با محدودیت) در اختیار مراجعان قرار می‌گیرد.
6- استفاده از خدمات فتوکپی
منحصراً از مقالات مجلات، پایان‌نامه و سمینارکتابخانه (همان دانشکده) فتوکپی گرفته می‌شود. حداکثر امکانات قابل ارائه برای فتوکپی براساس امکانات موجود توسط کتابخانه اعلام خواهد شد.
7- نشریات ادواری
استفاده از نشریات بایستی در کتابخانه انجام پذیرد.
تبصره 1- کادر آموزشی در صورت نیاز می‌توانند حداکثر دو تک شماره یا یک جلد صحافی شده از مجلات را به مدت حداکثر 24 ساعت به امانت گیرند تا زمانی که هر کتابخانه بتواند ساعات فعالیت خود را افزایش داده و امکانات تکثیر بیش‌تری را در اختیار آنان قرار دهد.
تبصره 2- یک یا دو شماره مجله به امانت داده می‌شود آن هم براساس تشخیص مسئول بخش نشریات و با هماهنگی مسئول کتابخانه و با توجه به نیاز متقاضی که لازم است پس از انجام هماهنگی‌های لازم و حداکثر ظرف مدت سه روز مجله را عودت دهد.
تبصره 3- دانشجویان و سایر مراجعین با در دست داشتن رفرنس و کارت شناسائی معتبر می‌توانند از طریق فتوکپی به مقالات دست یابند.
تاریخ به روز رسانی:
1401/07/03
تعداد بازدید:
636