معرفی سامانه ساتع

 

سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری (ساتع)

به اطلاع می‌رساند بر اساس مفاد آئین‌نامه اجرایی بند ح تبصره 9 قانون بودجه کل کشور، شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات مکلف‌اند حداقل 40% از هزینه امور پژوهشی خود را در مقاطع سه‌ماهه به‌حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند تا در راستای حل مسائل و مشکلات خود از طریق توافق‌نامه با دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی اعم از دولتی و غیردولتی و جهاد دانشگاهی و در قالب طرح (پروژه) های پژوهش کاربردی، عناوین پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، طرح (پروژه) های پسادکتری و طرح (پروژه)‌ های تحقیقاتی دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی غیر شاغل تحت نظارت یکی از مراکز به مصرف برسانند.

بر اساس آیین‌نامه اجرایی بند مذکور، تمامی فرایندها و اقدامات مربوط به ثبت اولویت‌های پژوهشی مشمولین، اعلام فراخوان، دریافت پیشنهادها، ثبت قراردادهای مابین شرکت‌ها و نهادهای علمی و پژوهشی، ثبت گزارش‌ها پیشرفت و تخصیص اعتبارات از طریق سامانه ملی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری (ساتع) به آدرس http://sate.atf.gov.ir انجام می‌گیرد.

  • کلیه اعضای هیئت‌علمی که تمایل به از این فرصت را دارند، می‌توانند از طریق این درگاه، یا از طریق این لینک فهرست اولویت‌ها را مشاهده نمایند.
  • شایان ذکر است، در سال جاری، پس از عقد قرارداد کل مبلغ قرارداد به‌حساب دانشگاه واریز و بلوکه می‌شود و به ترتیب پس از تأیید گزارش‌های پیشرفت پروژه، در هر مرحله پرداخت می‌شود. این مسیر مشکلات پرداختی سال­های قبل را ندارد.

·         لطفا برای آشنایی با ثبت نام و نحوه کار با سامانه اینجا  کلیک کنید.

·         لطفا برای دریافت آئین‌نامه اجرایی بند (ح) تبصره (9) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور اینجا کلیک کنید.

 

 

تاریخ به روز رسانی:
1400/02/11
تعداد بازدید:
2108
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.