جامعه اسلامي
جامعه اسلامی
هدف جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی که اختصار جاد نامیده می شود برنامه ریزی و سازماندهی فعالیت جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در جهت تعمیق فرهنگ و معارف اسلامی شیعی، رشد بینش سیاسی و انقلابی، تقویت روحیه مسئولیت پذیری، افزایش توان علمی و گسترش مشارکت مدنی آنها در راستای پرورش نیروهای توانمند در جهت تحقق آرمان های اسلام ناب محمدی (ص) بر اساس دیدگاه های حضرت امام خمینی (ره) و ولی فقیه زمان است.
هویت اسلامی جاد و اصول مربوط به آن و همچنین اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه و حمایت و همکاری با روحانیت پیرو مقام معظم ولی فقیه، به هیچ وجه قابل تغییر بوده و هرگونه انحراف از آن در حکم انحلال جاد می باشد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان عضوی از اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور که در اساسنامه اش به اختصار اتحادیه نامیده می شود محسوب می گردد و ضمن پذیرش مرام نامه و اساسنامه اتحادیه، دارای روابط منظم و منسجم تشکیلاتی با آن بوده و هَمِّ خود را در تقویت تشکیلات دانشجویی مبذول خواهد داشت.
جامعه اسلامی دانشجویان می تواند مبتنی بر توصیه های رهبر انقلاب به صورت فعال در دانشگاه موضع گیری مربوط به مسائل سیاسی را در سطح دانشگاه مطرح کند. جاد تشکلی غیرانتفاعی و ملتزم به قانون اساسی، ولایت مطلقه فقیه، قوانین موضوعی کشور و آیین نامه های مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
ارکان اصلی جاد عبارتند از: هیئت موسس، هیئت نظارت، عضو شورای دانشکده، شورای مرکزی و مجمع عمومی.
تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی که در سال 1390 بنا به مقتضیات زمان و ضرورت های انقلاب اسلامی اقدام به آغاز فعالیت تشکیلاتی تحت عنوان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صعتی خواجه نصیر الدین طوسی
نمودند، هیئت مؤسس جاد نامیده می شوند، هیئت موسس وظیفه تفسیر ابهامات اساسنامه و اصلاحات احتمالی آن و انتصاب یک نماینده برای عضویت در هیئت نظارت را بر عهده دارد. تعداد اعضای هیأت مؤسس پنج نفر به شرح ذیل می باشد: 1- محمد کشمیری 2 - سلمان ابراهیمی نژاد 3. محمد مهدی شمس 4- حسام عارف خانی 5- محمد هادی باغشاهی تبصره 1: هیئت موسس می تواند در صورت صلاحدید، هر یک از وظایف موضوعه خود را به سایر ارکان جاد و یا ترکیبی از آنها محول نماید.
تاریخ به روز رسانی:
1400/09/22
تعداد بازدید:
6529
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي
تهران، ميرداماد غربي، پلاك 470
تلفن: 88882991 كد پستي: 1969764499
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.