ماده 12

معادل­ سازی نمرات گذرانده شده برای دانشجویان انصرافی، اخراجی، تغییر رشته ­ای، انتقالی و یا تغییر رشته توام با انتقال، با رعایت موارد زیر انجام می ­شود

الف) از زمان گذراندن آن درس بیش از 5 سال نگذشته باشد و حداقل نمره قابل قبول (در دوره کاردانی و کارشناسی 12، در دوره کارشناسی ارشد 14 و در دوره دکتری تخصصی 16) را در دانشگاه یا رشته مبداء کسب کرده باشد.

ب) دروس از دوره یا دوره­ هایی که منتج به اخذ یک مدرک تحصیلی رسمی شده باشد نمی ­تواند معادل ­سازی شود.

ج) به منظور جلوگیری از تضییع حقوق دیگر دانشجویان، دانشگاه بایستی بر اساس شیوه­نامه مصوب شورای آموزشی دانشگاه برای معادل­سازی نمرات که در زمان درخواست دانشجو، کتبا به وی اطلاع­رسانی می­کند، ضریب معادل­ سازی نمرات را بر اساس کیفیت و ویژگی­های دانشگاه یا رشته مبداء و مقصد تعیین و اعمال نماید و نمره معادل­ سازی شده در نمرات دانشگاه مقصد درج شود.

د) به ازای هر 20 واحد از دروس معادل­ سازی شده 1 نیمسال از سنوات مجاز تحصیلی دانشجو در دوره کاردانی و کارشناسی کاسته می ­شود.

ه) برای دانشجوی کارشناسی ارشد به ازاء معادل­ سازی هر 12 واحد درسی و برای دانشجوی دکتری به ازاء معادل­ سازی هر 6 واحد درسی، یک نیمسال تحصیلی از سنوات مجاز تحصیل وی کسر می ­شود. مؤسسه قبلی دانشجو باید جزو دانشگاه‌های دولتی هم­تراز دانشگاه بوده و واحدهای گذرانده در موسسه قبلی به تشخیص گروه آموزشی ذیربط، حداقل 70 درصد اشتراک محتوایی با درس‌های دوره جدید داشته باشد.

درس‌های پذیرفته شده در یک نیمسال، با عنوان درس‌های انتقالی از دوره‌های قبل در ریزنمرات تحصیلی ثبت شده و در تعداد کل واحدهای گذرانده و میانگین کل دانشجو محاسبه می‌شود.

ماده 2.  معادلسازی واحدهای گذرانده در دوره‌های غیرحضوری و نیمه‌حضوری فقط برای دوره‌های الکترونیکی با رعایت سایر شرایط ذکر شده در بالا امکان‌پذیر است.

تاریخ به روز رسانی:
1402/07/06
تعداد بازدید:
172
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.