ماده 11

دانشجویی که در هر نیمسال در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال­ های بعدی، درس یا دروس مذکور را با نمره قبولی بگذراند، نمره یا نمره­ های مردودی قبلی در ریزنمرات تحصیلی دانشجو ثبت شده و این نمره ها در میانگین نیمسال و کل دوره محاسبه می­شود.

تبصره 1. دانشگاه مجاز است با درخواست کتبی دانشجو مبنی بر بلااثر نمودن نمره حداکثر یک درس مردودی از میانگین کل دوره موافقت نماید. نمره مردودی درس مذکور در ریز نمرات ثبت و در میانگین نیمسال تحصیلی محاسبه می­شود. درخواست کتبی دانشجو و حذف درس مردودی صرفاً پس از قبولی در آن درس قابل انجام است. گذراندن دروس با استفاده از ماده مذکور، مشروطی دانشجو در نیمسال­های قبل را خنثی نمی­ کند و شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت مجاز است دانشجویی را که از این تبصره استفاده می­ نماید و به واسطه آن حائز شرایط استعداد درخشان می­شود را از شمول تسهیلات خود خارج نماید.

تبصره 2. تسهیلات این ماده شامل دانشجویانی که به دلیل تقلب و یا حکم انظباطی، نمره مردودی دریافت می­ کنند، نمی ­شود.

تبصره 3. دانشجو در طی دوره تحصیلی خود فقط یک بار مجاز به ارائه درخواست مذکور بوده و بعد از بی ­اثرشدن یک درس مردودی به شرط تکرار و با ارائه درخواست کتبی، به هیچ عنوان تغییر درخواست دانشجو امکان­ پذیر نیست.

تاریخ به روز رسانی:
1402/07/06
تعداد بازدید:
244
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.