مراسم رونمايي از كتاب تاريخ دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه دوشنبه 30 آذر 1394 دانشكده مهندسي برق برگزار شد.
 
مراسم رو نمايي از كتاب تاريخ دانشگاه با حضور روساي اسبق دانشگاه و برخي از مسولين وزارت علوم برگزار شد
 رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي از توجه به اقتدار علمي و رعايت اخلاق حرفه اي به عنوان دو مولفه اصلي پيشرفت در دانشگاه ها ياد كرد.
به گزارش روابط عمومي به نقل از ايرنا، 'علي خاكي صديق' بعد از ظهر دوشنبه 30 آذر ماه در مراسم تجليل از پژوهشگران برتر و رونمايي از كتاب تاريخ دانشگاه صنعتي خواجه نصير به سابقه شكل گيري هسته اوليه اين دانشگاه از سال 1307 اشاره كرد و گفت: با اينكه عنصر قدمت و ريشه داري، مايه مباهات و افتخار مراكز علمي و پشتوانه براي اعتماد به نفس محققان و دانشجويان آنها به شمار مي آيد ولي قدمت به تنهايي، مشكلات دانشگاه را حل نمي كند.
وي ارتقاي جايگاه دانشگاه خواجه نصير در رتبه بندي هاي بين المللي و ارتقاي كيفي توليدات علمي را رويكرد اصلي اين دانشگاه عنوان كرد و افزود: در كنار ارتقاي جايگاه و افزايش روابط بين الملل، تمام فعاليت هاي خود را مكلف به اخلاق مداري كرده ايم و در همين رابطه، سند راهبردي در دانشگاه تدوين شده است.
خاكي صديق به تحصيل شش هزار دانشجو و فعاليت 300 عضو هيات علمي در دانشگاه خواجه نصير اشاره كرد و گفت: ما الان حدود 200 پروژه تحقيقاتي در دانشگاه داريم كه با توجه به تعداد اعضاي هيات علمي، سرانه خوبي محسوب مي شود و سرانه هر عضو هيات علمي در بخش توليد مقاله، سه تا چهار مقاله در سال است كه از نظر اين شاخص در رتبه چهارم و يا پنجم دانشگاه هاي كشور قرار داريم.
وي چاپ 305 عنوان كتاب در انتشارات دانشگاه و همچنين تاليف بيش از 560 عنوان كتاب توسط اعضاي هيات علمي دانشگاه خواجه نصير را از جمله اقدامات پژوهشي صورت گرفته اعلام كرد.
به گفته خاكي صديق، دانشگاه صنعتي خواجه نصير در تازه ترين رتبه بندي هاي بين المللي جزو 800 دانشگاه برتر دنيا قرار دارد.
وي تربيت دانشجوي مقطع كارشناسي و تامين نيروي مهندس مورد نياز كشور را از ديگر سياست هاي دانشگاه خواجه نصير ذكر كرد و گفت: با وجود محدوديت ها و تنگناهاي مالي، طي دو سال گذشته مبلغ دو ميليارد تومان براي تامين تجهيزات آزمايشگاه هاي تحقيقاتي مورد نياز دانشجويان هزينه كرديم.
مراسم تجليل از پژوهشگران برتر و رونمايي از كتاب تاريخ دانشگاه صنعتي خواجه نصير با حضور وحيد احمدي معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، محمدحسين اميد معاون اداري و مالي وزارت علوم و همچنين روساي اسبق اين دانشگاه در محل دانشكده مهندسي برق برگزار شد.
در حاشيه اين مراسم كلنگ احداث ساختمان جديد دانشكده مهندسي كامپيوتر دانشگاه نيز با حضور معاون اداري مالي وزير علوم ،تحقيقات و فناوري به زمين زده شد.
 
 
 
Review:
1859
Date:
1394/09/30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الكترونيكي شما
شماره تلفن
توضيحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
كد امنيت