راهنماي جستجو
مراجعه‌كننده در سايت دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي پس از ورود به سيستم جستجوي كتابخانه عبارت جستجو را وارد مي‌كند و سپس بر حسب مورد هر يك از گزينه‌هاي عنوان پديدآور موضوع يا همه‌ي موارد را انتخاب مي‌كند. چنانچه در باره موضوع مورد جستجوي مراجعه‌كننده كتابي وجود داشته باشد اطلاعات مربوط به آن در صفحه ظاهر مي‌شود در اين هنگام دانشجو بايد اطلاعات مربوط به وضعيت امانت را مشاهده نمايد تا از موجود بودن كتاب و همين طور از محل نگهداري كتاب اطمينان حاصل كند سپس شماره‌ي راهنماي كتاب را ياداشت نمايد و بر حسب آن شماره‌ي كتاب را در قفسه بيابد.
پس از ثبت عضويت و ورود اطلاعات اعضاء در فرم عضويت كتابخانه امانت گيرنده مي‌‌تواند كتاب مورد نظر خود را به مدت زمان تعيين شده به امانت بگيرد.
تعداد و مدت امانت
اعضاي هيأت علمي دانشگاه
دانشجوي دوره دكتري تخصصي
دانشجوي دوره كارشناسي ارشد
دانشجوي دوره كارشناسي
كاركنان دانشكده
5 جلد
5 جلد
5 جلد
3 جلد
2 جلد
به مدت3 هفته
به مدت2 هفته
به مدت2 هفته
به مدت2 هفته
به مدت2 هفته
 
بخش نرم افزار 

1.  وارد نمودن اطلاعات مربوط به كتاب‌هاي فهرست شده‌ي لاتين و فارسي در نرم‌افزار كتابخانه (سيمرغ) مربوط به كتابخانه‌ي مركزي
2.      انجام اصلاحات بر روي فايل:
   ·        اصلاح شماره‌ي ثبت‌هاي تكراري كتاب‌ها و يا شماره‌ي راهنماي تغيير يافته
   ·        حذف كتاب‌هاي تكراري و خالي‌نمودن شماره‌ي سريال آن‌ها و پر نمودن آن با اطلاعات جديد
3.      نگهداري CDمربوط به كتاب‌ها
4.      وقتي كتاب‌ها خريداري شده و به قسمت ثبت منتقل مي‌شوند ديسكت و يا CD موجود در كتاب به اين بخش تحويل داده مي‌شود اين CD و ديسكت‌ها در اين بخش ليست شده و نگهداري مي‌شوند و مراجعين در صورت نياز مي‌توانند به اين بخش مراجعه نموده و CD و يا ديسكت مورد نياز خود را در محل استفاده نمايند.
موارد مهم‌تر استفاده از نرم‌افزار كتابخانه به شرح زير است:
1.      به هنگام خريد منابع كتابخانه‌اي مثل كتاب و مجله و غيره مي‌توان منبع را از فايل كتابخانه جستجو كرد و از تكراري نبودن آن براي خريد مطمئن شد. 
2.      به هنگام فهرست نمودن منابع كتابخانه‌اي، همكاران فهرست‌نويس مي‌توانند با جستجو در منابع كتابخانه از طريق نرم‌افزار كتب مرتبط با موضوع جديد يا كتب هم تراز با آن را داشته باشند و در صورت نياز از ليست موضوعي كتب استفاده نمايند.
3.      به هنگام جستجوي كتاب با داشتن مشخصات محل نگهداري كتاب به سهولت مي‌توان از مكان نگهداري كتاب اطلاع داشت و براي امانت كتاب به آن محل مراجعه نمود.
4.      بازيابي اطلاعات براي مراجعين مهم‌ترين بخش اين برنامه مي‌باشد.
5.      پس از هربار خريد كتاب از نمايشگاه‌هاي بين‌المللي يا تخصصي، كتاب‌ها ثبت شده، فهرست­ شده و اطلاعات آن وارد نرم‌افزار كتابخانه مي‌گردد و ليست تازه‌هاي كتاب تهيه شده و به آدرس ايميل اساتيد و دانشجويان كارشناسي ارشد ارسال مي‌گردد.
6.       بارها ديده شده است كه مراجعين ساعات زيادي را صرف جستجو منبع مورد نياز مي‌كنند و وقت خود را با جستجو در سيستم دستي كتابخانه (برگه دان‌ها) مي‌گذرانند و در پايان هم شايد نتيجه مطلوبي نگيرند و يا اينكه سرگردان در بين قفسه‌ها به دنبال منابع خود هستند. اما با وجود نرم‌افزار كتابخانه و با قابليت‌هاي مهم اين نرم‌افزار هر كسي مي‌تواند با داشتن مختصر اطلاعاتي راجع به عنوان، نويسنده، شماره‌ي راهنما، محل نگهداري، زبان و غيره با جستجو در نرم‌افزار كتابخانه در مدت زمان خيلي كوتاهي ليست جامع و كاملي از منابع موجود در كتابخانه در زمينه منبع خود داشته باشد.
به علت تحت وب بودن نرم‌افزار كتابخانه كافي است در هرجا كه هستيد از طريق آدرس سايت دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي سري به كتابخانه بزنيد و بدون مراجعه حضوري از منابع كتابخانه، محل منابع و... اطلاع يافته و درصورت موجود بودن منبع مورد نياز خود به كتابخانه مراجعه فرماييد.
راهنماي جستجوي اينترنتي (دريافت فايل)
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1396/04/13
تعداد بازدید:
3501
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
دانشکده مهندسی هوافضا
صندوق پستی: 3381-16765، کدپستی: 83911-16569
Email: aerospace@kntu.ac.ir
Telegram: @AERO_KNTU
كليه‌ي حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي مي‌باشد