۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير
كاهش انگيزه دانشجويان براي ورود به رشته‌هاي مهندسي
معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي مهم‌ترين چالش معاونت آموزشي اين دانشگاه در مقطع كارشناسي را كم شدن انگيزه دانشجويان براي ورود به رشته‌هاي مهندسي عنوان كرد و گفت: اين يك چالش جدي براي رشته‌هاي مهندسي است كه ما چندان نقشي در آن نداريم و فضاي كل كشور و شرايط بازار اين مسئله را به ما تحميل كرده است.

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي مهم‌ترين چالش معاونت آموزشي اين دانشگاه در مقطع كارشناسي را كم شدن انگيزه دانشجويان براي ورود به رشته‌هاي مهندسي عنوان كرد و گفت: اين يك چالش جدي براي رشته‌هاي مهندسي است كه ما چندان نقشي در آن نداريم و فضاي كل كشور و شرايط بازار اين مسئله را به ما تحميل كرده است.

به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از ايسنا، مدركگرايي را يكي ديگر از چالش‌هاي حوزه آموزش عنوان كرد و افزود: مدرك‌گرايي در تحصيلات تكميلي ما را خيلي اذيت مي‌كند. متقاضي براي تحصيل در اين مقاطع زياد است، اما اين متقاضيان آن طور كه بايد در تحصيل جدي نيستند.

معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي ادامه داد: براي مثال، در مصاحبه‌هاي پذيرش دانشجو در مقطع دكتري از سوي وزارت علوم چيزي حدود 2500 نفر به ما معرفي شده‌اند كه از بين آنان عده‌اي را پذيرش مي‌كنيم، اما كيفيت عملكرد اين افراد در مقطع دكتري از نگراني‌هاي جدي ما است و همه دانشگاه‌ها نيز گرفتار اين مسئله هستند.

اشرفي‌زاده يادآور شد: ارتقاي انگيزه‌هاي دانشجويان دكتري براي عملكرد بهتر در اين مقطع از مسائلي است كه در حال كار كردن روي آن هستيم.

تاریخ:
1397/03/30
تعداد بازدید:
279
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.