۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت
رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي: ايجاد آزمايشگاه ملي فضايي نقش مهمي درهم افزايي علمي دارد
رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي با تاكيد بر ضرورت راه اندازي آزمايشگاه ملي فضايي گفت: ايجاد اين آزمايشگاه نقش مهمي در هم افزايي و سرعت بخشيدن به توليد علم شبكه اي دارد.
رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي با تاكيد بر ضرورت راه اندازي آزمايشگاه ملي فضايي گفت: ايجاد اين آزمايشگاه نقش مهمي در هم افزايي و سرعت بخشيدن به توليد علم شبكه اي دارد.
به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از ايرنا، دكتر علي خاكي صديق در افتتاحيه شانزدهمين كنفرانس بين المللي انجمن هوافضاي ايران اظهار داشت: با توجه به هزينه بر بودن ايجاد آزمايشگاه ملي فضايي، حمايت مالي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، در اين زمينه بسيار كارگشا خواهد بود.
وي افزود: آزمايشگاه ملي فضايي، بستري براي فعاليت منسجم تمامي محققان، استادان و دانشجويان حوزه هوافضا ايجاد خواهد كرد.
خاكي صديق از داده و اطلاعات به عنوان ثروت واقعي كشورها ياد كرد و گفت: در حوزه داده و اطلاعات بايد به سه موضوع توليد و مديريت داده، پردازش داده ها و انتقال آنها توجه ويژه داشت و سيستم هاي فضايي در هر سه حوزه بسيار موثر و تعيين كننده هستند.
وي به نقش مولفه هاي گوناگون در فرآيند توليد علم اشاره كرد و اظهار داشت: يكي از مهمترين اين مولفه ها شبكه اي بودن توليد علم است و زمان آن گذشته است كه يك محقق در آزمايشگاه خود بنشيند، تئوري بدهد و آن را تبديل به محصول كند.
رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي خاطرنشان كرد: ممكن است فعاليت تحقيقاتي انفرادي در برخي رشته ها جواب بدهد ولي در حوزه هاي بين رشته اي، پيچيده و چند موضوعي، توليد علم حتما بايد به صورت شبكه اي باشد.
خاكي صديق هم افزايي و كاهش هزينه ها را از ثمرات توليد علم شبكه اي برشمرد و گفت: تعريف همكاري هاي بين المللي در توليد علم نيز جزء ماهيت شبكه اي آن است و خوشبختانه در شرايط پسابرجام گشايش هاي زيادي در اين زمينه براي همكاري دانشگاه ها و مراكز علمي كشور ايجاد شده است.
وي همكاري همه جانبه دانشگاه ها و شركت هاي خصوصي دانش بنيان، پارك هاي علم و فناوري و مراكز پژوهشي را در دستيابي به افزايش توليد علم و صادرات محصولات فناورانه بسيار موثر دانست.
شانزدهمين كنفرانس بين المللي انجمن هوا فضاي ايران از امروز سوم اسفندماه با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، صاحب نظران و دانشمندان هوا فضا از ايران و برخي كشورهاي ديگر از جمله روسيه، هند، چين و روماني در دانشكده مهندسي هوا فضاي دانشگاه صنعتي خواجه نصرالدين طوسي آغاز به كار كرده و تا پنجم اسفندماه ادامه خواهد داشت.
تاریخ:
1395/12/04
تعداد بازدید:
202
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.