۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت
شبكه‌اي بودن توليد علم در دانشگاه يك ضرورت اصلي است
رئيس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي شبكه‌اي بودن توليد علم در دانشگاه‌ها را يك ضرورت دانست و گفت: شبكه‌اي بودن توليد علم در دانشگاه‌ها يك ضرورت اصلي است و بايد به آن توجه ويژه‌اي داشت.
رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي شبكه‌اي بودن توليد علم در دانشگاه‌ها را يك ضرورت دانست و گفت: شبكه‌اي بودن توليد علم در دانشگاه‌ها يك ضرورت اصلي است و بايد به آن توجه ويژه‌اي داشت.  
به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علي خاكي صديق رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي در همايش شانزدهمين كنفرانس بين‌المللي انجمن هوا فضاي ايران كه صبح امروز در دانشكده هوا فضاي اين دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: ثروت واقعي در اطلاعات داده‌ها است و اطلاعات و داده‌ها مهمترين ثروت يك كشور به شمار مي‌روند.

وي سه موضوع در خصوص داده‌ها را مهم دانست و ادامه داد: در اينجا سه موضوع در توليد مديريت داده‌‌ها، پردازش داده‌ها از يك طرف و سيستم فضايي در اين زمينه بسيار موثر هستند.

رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي بيان كرد: خوشبختانه همكاري‌هاي خوبي در اين دانشگاه در خصوص سنجش از راه دور و دستاوردهاي پژوهشگاه‌ها و پروژه‌هاي مهم و خوبي تاكنون داشته‌ايم.

خاكي صديق تصريح كرد: خوشبختانه در اين دانشگاه پروژه‌هاي خوبي به سامان رسيده‌اند و هدف ما اين است سال‌ها به اين پروژه‌ها اضافه كنيم.

وي بيان كرد: در هزاره سوم اگر به توليد علم نگاه كنيم توليد علم مولفه اصلي در دانشگاه‌ها مي‌باشد، شبكه‌اي بودن توليد علم يك ضرورت اصلي و بنيادين مي‌باشد كه بايد به آن نگاه ويژه‌اي كرد.يكي از هدف‌ها و مثمر ثمر بودن اين كنفرانس شبكه‌اي بودن توليد علم است كه مي‌تواند تا حدودي هزينه‌ها را كاهش دهد.

رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي ادامه داد: در همين راستا شبكه‌اي بودن توليد علم ما را در شرايط پسا‌برجام كه يكي از دستاوردهاي آن فعاليت بين‌المللي در دانشگاه خواجه نصير است كمك خوب و منحصر به فردي كرده است.

خاكي‌صديق يادآور شد: راه‌اندازي يك آزمايشگاه در دانشگاه با حمايت دولت مي‌تواند فضا و بستري براي محققان ايراني و خارجي در داخل كشور ايجاد كند.

تاریخ:
1395/12/04
تعداد بازدید:
211
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.