اجراي طرح مهارت افزايي و افزايش توان اشتغال پذيري دانشج.يان
دكتر خاكي صديق گفت: براي مهارت‌افزايي دانشجويان و ايجاد توان اشتغال‌پذيري، برنامه‌هاي متنوع آموزشي ارائه مي‌شود.
دكتر خاكي صديق گفت: براي مهارت‌افزايي دانشجويان و ايجاد توان اشتغال‌پذيري، برنامه‌هاي متنوع آموزشي ارائه مي‌شود. 

به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دكتر علي خاكي صديق رئيس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي  درباره اقدامات اين دانشگاه براي افزايش مهارت افزايي، اظهار كرد: اقدامي كه براي نيمسال جديد در حوزه مهارت افزايي و در زمينه آموزش انجام مي‌دهيم، ارتقاي زمينه‌هاي آموزشي در سه موضوع محتوا و روش‌هاي آموزشي، خدمات آموزشي و منابع انساني است كه اين سه محور در دستور كار حوزه آموزش قرار دارد.

وي افزود: در بخش خدمات آموزش، بيشتر در حوزه‌هاي خدمات الكترونيكي، پيشخوان دولت و ارتقاي كيفيت خدمت رساني كار مي‌كنيم؛ در بخش منابع انساني اقدامات و برنامه‌هايي را براي استادان و همكاران حوزه آموزش و كاركنان شروع كرده‌ايم، به طور مثال براي  استادان در حال تاسيس مركزي به منظور كمك به اعتلاي مهارت‌هاي حرفه‌اي اعضاي هيئت علمي دانشگاه هستيم .

نوآوري‌هاي آموزش مهندسي دانشگاه  خواجه نصيرالدين طوسي

خاكي صديق بيان كرد: در بخش محتوا و روش‌هاي آموزش، كارگروه نوآوري در آموزش مهندسي تشكيل داده‌ايم كه راه‌هاي آموزش مهندسي و نوآوري‌هاي آموزش مهندسي را بررسي مي‌كنند،‌ همچنين مهارت افزايي و افزايش توان اشتغال پذيري دانشجويان را مدنظر قرار داريم كه در اين راستا مدلي طراحي شده است. 

تعامل 2 جانبه دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و صنعت

رئيس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي اظهار كرد: براي آموزش مطالب مرتبط با صنعت در دانشگاه، از راهنمايي و كمك كارشناسان صنعت استفاده مي‌شود و به‌صورت متقابل استادان دانشگاه با صنعت ارتباطي خوب برقرار كرده‌اند و با آن همكاري مي‌كنند.


بيشتر بخوانيد: انجام چهار برنامه پژوهشي ميان دانشگاه خواجه نصير و كشور‌هاي اروپايي


وي افزود: تلاش دانشگاه اين است كه اين مدل آموزشي را براي ارگان‌هاي ديگر از جمله راه آهن جمهوري اسلامي ايران و سازمان بنادر و كشتيراني جمهوري اسلامي ايران نيز  پياده سازي كند.

تدريس كارشناسان برجسته صنعت در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي

خاكي صديق درباره اقداماتي كه در حوزه آموزش مهندسي انجام مي‌شود، گفت: در اين راستا چند كار در حال اقدام است؛ اقدام اول اينكه به‌جاي ارائه درس‌ها به صورت كاملا تئوري، از كارشناسان ممتاز صنعت براي آموزش در اين حوزه استفاده مي‌كنيم كه در كلاس حاضر مي‌شوند و 2 يا سه جلسه راجع به موضوعات مهم و كليدي صنعت صحبت مي‌كنند؛  اقدام ديگر اين است كه كارآموزي دانشجويان در صنايع انجام شود؛ اميدواريم دانشجويان بتوانند پروژه‌هاي كارشناسي را در صنايع يا با سرپرستي يك فرد از صنعت انجام بدهند.

وي در پايان گفت: اين مدل و برنامه آموزشي از سال 96 برنامه ريزي شده و مذاكرات آن صورت گرفته است، در سال 97 اين موضوع به طور جدي پيگيري شد و در تابستان امسال دفتر همكاري‌ها افتتاح و از مهرماه عملياتي شده است. 
تاریخ:
1397/11/06
تعداد بازدید:
65
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.