۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند
دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي 267 مقاله با پژوهشگران خارجي منتشر كرد
معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي گفت: دانشگاه 267 مقاله مشترك با پژوهشگران خارجي و 877 مجله علمي بين المللي در سال 96 ارائه كرده است.
معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي گفت: دانشگاه 267 مقاله مشترك با پژوهشگران خارجي و 877 مجله علمي بين المللي در سال 96 ارائه كرده است. 
به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از ايرنا، محمد طالعي عصر دوشنبه در آيين بزرگداشت هفته پژوهش و تجليل از برگزيدگان پژوهشي دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي، اظهار كرد: 44 مجموع كتاب در سال گذشته توسط انتشارات اين دانشگاه تاليف و ترجمه شده است.
وي ادامه داد: 249 همايش در خصوص پژوهش و فناوري در دانشگاه برگزار شده است و 80 قرار داد برون دانشگاهي با دريافتي پنج ميليارد و 500 تومان نيز از طرف دانشگاه انعقاد شده است.
معاون آموزشي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي با بيان اين كه 195 آزمايشگاه آموزشي و پژوهشي در اين دانشگاه وجود دارد، اظهار كرد: 25 درصد اعضاي هيات علمي دانشگاه خواجه نصير در كارهاي صنعتي فعاليت مي كنند كه مناسب نيست.
معاون آموزشي دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي در خصوص جذب هيات علمي سال جاري دانشگاه نيز يادآورشد: بسيار به موضوع همكاري افراد با صنعت دقت شده است و دانشجويان تحصيلات تكميلي كه علاقه اي به همكاري در صنعت ندارند در دانشگاه جذب نمي شوند.
وي تصريح كرد: با اينكه درحوزه پژوهش و فناوري بودجه كم، قوانين دست و پا گير و سرمايه در گردش نيست اما محققان با تلاش به كار خود ادامه مي دهند.
طالعي عنوان كرد: بايد در نظر داشت كه دانشگاه براي تمام چالش هاي صنعت راه حل دارد.
وي افزود: همانطور كه بايد دروس در دانشگاه ها بين رشته اي تدريس شود، در حوزه پژوهش نيز بايد تيم سازي شده و دانشگاه ها در كارهاي پژوهشي با يكديگر همكاري كنند.

لازم به ذكر است، در انتهاي مراسم ياد شده از پژوهشگران برتر دانشگاه خواجه نصير طوسي، علي اصغر آل شيخ، شهرام صيدي، منصور فخري، عرفان صلاحي نژاد، مهدي علياري، آزاده شهيديان و جعفر حيراني تجليل شد.
تاریخ:
1397/09/28
تعداد بازدید:
68
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.