۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند
حمايت از شركت هاي دانش بنيان قانونمند شود
نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: حمايت از بخش خصوصي و شركت هاي دانش بنيان بايد قانونمند شود.
نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: حمايت از بخش خصوصي و شركت هاي دانش بنيان بايد قانونمند شود. 
به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از ايرنا،  علي نوبخت حقيقي روز دوشنبه در آيين بزرگداشت هفته پژوهش در دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي، اظهار كرد: به دليل تاكيد مقام معظم رهبري بر اهميت پژوهش هاي علمي، سازمان برنامه و بودجه در سال جاري بودجه پارك هاي علم و فناوري را پنج درصد افزايش داده است.
وي در خصوص چالش هاي پژوهش و فناوري در كشور، گفت: عدم تامين منابع مالي، اهميت كم به بخش خصوصي، نبود توجه كافي به تقاضاي پژوهشگران از جمله چالش هاي پيش روي پژوهش است.
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: نبود ساز و كارهاي لازم براي تشخيص اشخاص توانمند و با استعداد، عدم نياز سنجي سازمان ها و بهره برداري از پروژه هاي علمي و نبود نظام ارزيابي و اثر بخش و نبود سياست هاي مديريتي در حوزه فناوري از ديگر چالش هاي اين حوزه است.
نوبخت تصريح كرد: سرمايه گذاري خطر پذير، مشتري گرايي و تقاضامحور بودن واحد هاي فناوري در موضوع حمايت از شركت هاي دانش بنيان حائز اهميت است.

** توجه دولت به واحد هاي فناوري
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، گفت: در لايحه بودجه 98 برنامه ششم توسعه حمايت دولت از تعاملات بين الملل مراكز پژوهشي و فناوري با اهميت فراواني مطرح شده است.
نوبخت تصريح كرد: در اين زمينه دولت در تلاش است از ظرفيت بنگاه هاي بزرگ علمي حمايت كرده و محصولات دانش بنيان را با برنامه ريزي وارد بازار كند.
وي ادامه داد: جلوگيري از افت توليد علم در كشور، ارتقا توانمندي مديران پژوهشي و انتخاب مديراني كه به توليد ملي باور دارند و دانشجويان را بهتر راهنمايي مي كنند از اقداماتي است كه باعث خلق ثروت در دانشگاه ها مي شود.
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در ادامه افزود: توسعه پارك هاي علم فناوري به منظور شكل گيري شركت هاي دانش بنيان پويا نيز از ديگر اقدامات موثر است.
نوبخت گفت: بايد دانشگاه در جايگاه واقعي خود قرار بگيرد و علم در جهت رفع نيازهاي مردم باشد.
تاریخ:
1397/09/28
تعداد بازدید:
41
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.