آيين استقبال از نودانشجويان دانشگاه صنعتي خواجه‌نصير الدين طوسي/تقدير از رتبه‌هاي برتر
دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي، در دومين روز از پاييز، ميزبان نو دانشجوياني بود كه در بهاري‌ترين سال‌هاي عمرشان، براي ساختن آينده‌اي روشن، پا به اين دانشگاه صنعتي گذاشتند.

دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي، در دومين روز از پاييز، ميزبان نو دانشجوياني بود كه در بهاري‌ترين سال‌هاي عمرشان، براي ساختن آينده‌اي روشن، پا به اين دانشگاه صنعتي گذاشتند. 

به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از ايسنا، دانشجويان نو ورود دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي از صبح امروز (دوشنبه) در دانشكده مهندسي مكانيك گردهم آمدند تا در طي مراسمي كه دانشگاه براي آنان تدارك ديده بود، در آستانه سال تحصيلي جديد با دانشگاهي كه قرار است در آن تحصيل كنند، آشنا شوند. 

در بخشي از مراسم استقبال از دانشجويان نوورود، پرچم دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي به صورت نمادين از يكي از دانش آموختگان اين دانشگاه به يك دانشجوي نو ورود انتقال يافت. 

 پس از آشنايي دانشجويان با تشكل‌ها، انجمن‌ها و گروه‌هاي دانشجويي، با حضور مسئولان دانشگاه از جمله رييس دانشگاه، معاونان، روساي دانشكده‌ها، اساتيد و نمايندگان نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي از رتبه‌هاي برتر كنكور كه در اين دانشگاه پذيرفته شده‌اند و همچنين از سه دانشجوي اين دانشگاه كه در سال گذشته در رقابت‌هاي ورزشي موفقيت كسب كرده‌اند، تقدير و تجليل شد. 

علي صديق خاكي، رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي در اين مراسم ضمن خيرمقدم به دانشجويان نوورود، اظهار كرد: ورود شما دانشجويان در سال 97 به اين دانشگاه با نودمين سال تاسيس دانشگاه به عنوان اولين دانشگاه صنعتي كشور مقارن شده است.

وي افزود: امسال اين دانشگاه 700 دانشجوي كارشناسي، 800 دانشجوي كارشناسي ارشد روزانه، 550 دانشجوي ارشد شبانه، 150 نفر دانشجوي دكترا و 860 دانشجوي آموزش الكترونيكي دارد كه اين دانشجويان در قالب 18 رشته مهندسي و علوم پايه در مقطع كارشناسي، 65 گرايش و رشته در ارشد و 42 رشته و گرايش در دكترا تحصيل مي‌كنند.

صديق با بيان اينكه ورود به دانشگاه يكي از مهم‌ترين رويدادهاي زندگي هر انساني است، گفت: شما دانشجويان نوورود از مهر 97 مهر دانشگاه خواجه نصير را دريافت مي‌كنيد و اين نشان افتخار را تا آخر عمر همراه خود داريد.

رييس دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي ضمن تبريك به خانواده‌ها و دبيران و آموزگاران دانشجويان پذيرفته شده در اين دانشگاه، اظهار كرد: زندگي در دانشگاه به معناي ورود به دنياي حرفه‌اي است و اين حرفه‌اي شدن الزاماتي را دارد و شرط اصلي موفقيت ما به عنوان افرادي كه مي‌خواهيم  آينده‌ساز كشور باشيم، اين است كه اين الزامات را رعايت كنيم.

صديق ادامه داد: شما به عنوان دانشجو يك سري حقوق داريد كه بايد حتما از آن‌ها اطلاع داشته باشيد، زيرا دانستن آن‌ها به شما كمك مي‌كند كه بتوانيد در ادامه مسير، مطالبات خود را دنبال كنيد.

وي با اشاره به لزوم اطلاع از حقوق دانشجويي، يادآور شد: اين حقوق شامل مواردي همچون حريم خصوصي، فعاليت‌هاي اجتماعي و فرهنگي، دسترسي به آموزش عالي، انتخاب واحد، برخورداري از ارزشيابي عادلانه، حقوق مربوط به پايان‌نامه و پروژه‌هاي پژوهشي و همچنين حقوق مربوط به دانشجويان ممتاز، نخبه و استعداد درخشان مي‌شود.

صديق افزود: علاوه بر اين حقوق، دانشجويان يك‌سري حقوق صنفي و رفاهي همچون بيمه تحصيلي، خوابگاه و اين قبيل امكانات و همچنين حقوق سياسي مثل تشكل‌هاي دانشجويي و مسائل مربوط به حقوق انضباطي دارند كه توصيه مي‌كنم دانشجويان همه اين حقوق را خوب مطالعه كنند.

وي با بيان اينكه دانشجويان در كنار اين حقوق، وظايفي نيز دارند، تاكيد كرد: زماني كه دانشجويان پس از پشت سر گذاشتن عرصه سختي همچون كنكور وارد دانشگاه مي‌شوند، بايد حرفه‌اي عمل كنند يعني اخلاق حرفه‌اي و مقررات را رعايت كنند و در راستاي ارتقاي سازمان و تشكيلاتي كه در آن تحصيل مي‌كنند، وظايف خود را به درستي انجام دهند.

صديق با آرزوي موفقيت و سربلندي دانشجويان نوورود، يادآور شد: خوب است كه دانشجويان نوورود كارنامه دانشجوياني كه سال‌هاي پيش وارد اين دانشگاه شده‌اند را بررسي كنند، زيرا كارنامه فعلي آن‌ها مي‌تواند كارنامه آينده شما باشد.

رييس دانشگاه خواجه نصير يادآور شد: ما دانشجوياني داريم كه بسيار موفق عمل كرده‌اند و با جامعه پيرامون خود بسيار متفاوتند به اين معنا كه هر زمان كه وارد محيطي مي‌شوند، اطرافيان متوجه مي‌شوند كه اينان دانشجو يا دانش‌آموخته يك دانشگاه تراز اول هستند. ما دانشجوي اين چنيني زياد داريم كه اخيرا از يكي از آن‌ها به خاطر كسب مدال در يك المپياد بين‌المللي تقدير كرديم. اميدواريم شما نيز مانند آنان عمل كنند.

وي با اشاره به اينكه دانشگاه خواجه‌نصير اعضاي هيات علمي شايسته‌اي دارد، گفت: اكثر اساتيدي كه در اينجا تدريس مي‌كنند، از بهترين دانشگاه‌هاي دنيا و يا كشور فارغ‌التحصيل شده‌اند و در حالي كه مي‌توانستند همچون بسياري از همقطاران خود خارج از كشور به سر ببرند، انتخاب كرده‌اند كه در كشور بمانند و در دانشگاهي مانند اينجا تدريس كنند و عمده همكاران ما نيت‌شان خدمت به كشور است.

صديق افزود: انتظار ما از شما اين است كه به عنوان عضوي از خانواده دانشگاه خواجه نصير از خانواده خود حمايت كنيد و حمايت شما با حرفه‌اي و درست عمل كردن و رعايت موازين و مقررات و شئونات دانشگاه و افتخارآفرين بودن ميسر مي‌شود.

رييس دانشگاه خواجه نصير يادآور شد: ان‌شاءالله شما جزو مردمان هوشمندي باشيد كه در مسيري كه در آن گام برداشته‌ايد، بدون تزلزل و ترديد، در رسيدن به آرمان‌هايتان موفق باشيد.

در بخش ديگري از اين مراسم، فخرالدين طباطبايي، رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه خواجه نصير ضمن خير مقدم و خوش‌آمد به دانشجويان نوورود، اظهار كرد: اين دانشگاه خوشبختانه يكي از بهترين دانشگاه‌هاي ايران است و كساني كه در اين دانشگاه قبول مي‌شوند، غالبا از رتبه عالي و بهره هوشي بسيار خوبي برخوردارند. اين دانشگاه اساتيد بسيار سطح بالايي دارد كه مي‌تواند در پيشرفت دانشجويان به آنان كمك كند.

وي با اشاره به اينكه علاوه بر ضريب هوشي يا همان IQ افراد براي موفقيت به EQ يا هوش هيجاني نياز دارند، توضيح داد: يكي از راه‌هاي تقويت EQ خوداتكايي است كه دانشجويان بايد آن را تمرين كنند.

طباطبايي در پايان با بيان اينكه اين دانشگاه امكانات و اساتيد مناسب و سطح بالايي دارد، به دانشجويان توصيه كرد كه از فرصتي كه در اختيارشان قرار گرفته، براي انجام بهترين كارها، بيشترين استفاده را ببرند و از همين ترم اول براي 10 سال آينده‌شان هدفي را تعيين كرده و طبق آن برنامه‌ريزي و عمل كنند.

تاریخ:
1397/07/03
تعداد بازدید:
253
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.